Zdravím,
mohl bych být zvědavý na majitele subů s příkony nad 2.000W?
Jak teplý vzduch Vám vychází z BR otvorů, nebo na kolik stupňů se vyhřejí komory reproduktorů u jiných konstrukcí?
Ptám se už jen proto - že je obecně známá účinnost běžných elektrodynamických měničů v jednotkách procent. Veškerý přivedený výkon ze zesilovačů se tedy nutně /až na těch pár procent/ mění ve velmi intenzívní teplo - soudě podle příkonů, často i nad 4.000W.
Zkusil třeba někdo do komory reproduktoru o objemu např. 80-100 litrů vložit třeba jen jednu 2.000W žárovku z reflektoru HHR2000 a nechat ji tam hodinu svítit?
Nebo je průměrný střední příkon do subbasů opravdu o tolik nižší, než dovolený RMS příkon, že uzavřené konstrukce se ani nepřehřívají, ani nevzplanou a v pohodě se stačí uchladit?
Z čeho má například subbasový reproduktor s dovoleným RMS příkonem 2.500W vyroben former, izolaci vinutí, jeho přívody, středičku a to vše okolo, že to těmi 95% odpadního tepla neshoří?
Nebo je to s výkony zesilovačů a příkony reproduktorů poněkud jinak ? Myslím tím to, jestli to všechno není posunuto směrem k nějaké špičkové dimenzi, kdy střední příkon měniče činí např. jen několik málo stovek wattů a ony několikatisícové příkony a výkony se odehrávají v časech několika desítek, max. jedné stovky milisekund?