EAW MK5394i

Mezi novinky od EAW patří 2 pásmový, vysoce výkonný reprobox MK5394i. Je navržený pro použití při menších instalacích jako jsou kostely, zasedací místnosti, noční kluby atd. K dosažení vysokých požadavků kladených na tuto třídu reproboxů se inženýři z EAW rozhodli osadit HF sekci nově vyvinutým 1,4“ kompresním driverem, osazeným do horny 90°x 45°, kde poskytuje překvapivě vysoký výkon. LF sekce je osazena 15“ LF driverem, který je optimalizován pro doplnění charakteru výškové sekce. Výsledkem je čistý a hlasitý zvuk a to o třídu lepší, než by se dalo čekat od reproboxu této velikosti a cenové kategorie. Samozřejmostí je možnost volby mezi bi-amp a pasivním napájením.

mk5xxxi_WEB.jpg

2.2.2015

Serato DJ Club Kit

Serato DJ Club Kit je nejnovější rozšiřující sadou určenou pro software Serato DJ. Tato sada umožňuje bez použití externího zvukového rozhraní využívat mixážní pulty Allen&Heath Xone DB4 a DB2 a Pioneer DJM850 a 900NXS. Tyto mixážní pulty budou podporovány v nejbližších aktualizacích Serato DJ. Více informací s možností diskuze naleznete v tomto odkazu.

serato_club_kit.png

27.1.2015

další novinky

Odkazy


Stalo se...

11.července 2013 | Drivery 3

P1160848ss.jpg

V dalším fotoseriálu se posuneme o level níže. U JBL ho přímo symbolizuje řada beden JRX s driverem 2412H-1. Proč je tak laciná a proč se v nich mění drivery tak dlouho, až se vymění za Selenium, je vidět celkem jasně a jelikož jsem měl možnost, tak jsem vedle sebe dal od pradávné D205TI všechno, čím Brazilci tak zdatně konkurovali, až si je Harman taky koupil, plus nejlevnější Fane. Celkem zajímavá je nechuť JBL cokoli soustružit, vypadá to, že vystačí prakticky jen s odlitky. Taky si všimněte způsobu vyvedení přívodů, kdy vytáhnout samotný drát vinutí přímo až na fastony není dneska obvyklé.

další fotografie naleznete v galerii

9.července 2013 | Allen&Heath Qu-16 poprvé v české republice!

IMG_1436ss.jpg Allen&Heath - Qu-16 konečně dorazil do PRODANCE. Tento 19“ digitální mixpult je určen pro živé aplikace, studio a pevné instalace. Qu-16 v sobě spojuje inovativní konstrukci a neobyčejně široké funkční možnosti. Nechybí funkce, které byste očekávali spíše u digitálních pultů nejvyšší kategorie ani technologie, které vyvinuli v Allen&Heath pro digitální mixážní systémy GLD a iLive. Qu-16 má výkon i tradici odpovídající špičce ve své kategorii. Ať už končíte s analogem nebo chcete změnit digitální platformu, nastal čas vyzkoušet nový Qu-16.

další fotografie naleznete v galerii

4.července 2013 | Motači

IMG_1394ss.jpg

Velmi často se setkáváme s tím, že nám zákazníci nosí neodborně opravené reproduktory, které několik dní po zásahu chrčí, hrají oproti originálu úplně jinak a nebo v nejhorších případech nehrají vůbec. V případě chrastícího reproduktoru je častým problémem špatné namotání.

další fotografie naleznete v galerii

3.července 2013 | Drivery 2

P1160809ss.jpg

S JBL 2408H si dáme ještě jedno kolo, po neplánovaném sčuchnutí se neodymových magnetů přímo na stole se nárazem uvolnila kmitačka a můžeme tedy nabídnout i pohled dovnitř. Co se zvenčí jevilo jako jedna štěrbina, začíná u membrány jako dvě, je velmi dobře vidět, jaký tvar a tedy i plochu membrána má, je to mezikruží široké cca 13mm, ovšem včetně plochých okrajů, sloužících jako závěsy. Ke srovnání posloužilo několik verzí 1" používaného v mnoha RCF ART, ale i jiných bednách a ND650. Fandové plochých drátů si můžou všimnout, že v JBL dali přednost kulatému.

další fotografie naleznete v galerii

2.července 2013 | ADAM Audio S5X-H

IMG_1380ss.jpg

Předtím než opustily studiové čtyřpásmové high-end main monitory ADAM Audio S5X-H naší prodejnu a vydaly se na dalekou cestu až do Slovinska, tak jsme je se zákazníkem ještě pořádně vyzkoušeli. Ještě potrvá několik hodin, než se naplno rozehrají, ale i tak se vždy jedná o nádherný a čistý poslech. Modely S5X jsou konstruovány pro střední a velké režie, ve kterých se vyžaduje vysoká přesnost i akustický tlak. Hlavním úkolem těchto monitorů je přinést výjimečnou zvukovou kvalitu, kterou jsou monitory ADAM proslulé, do prostředí, kde je potřeba. Více informací naleznete v našem eShopu.

další fotografie naleznete v galerii

1.července 2013 | JBL EON - zevnitř

P1140791ss.jpg

Tohle už je docela kruté, řadou EON kdysi JBL poměrně slušně začínal v aktivních plastovkách a měly kromě nedostatků i zajímavé technické finesy. Tady je vidět jenom zoufalá snaha ušetřit za každou cenu, ta láce provedení je jinde nevídaná (driver, tlumení, neuvěřitelný detail jsou "nožičky", to jsou ty dvě černé destičky, co vypadnou na zem, když skelet rozpůlíte a kdybyste je nenapasovali zpátky, tak by po nich v bedně zůstaly dvě stejně velké díry, ale všimněte si spousty maličkých šroubků, kterými je ZEVNITŘ přišroubovaná mříž, což je stejně pracné, jako hloupé...

další fotografie naleznete v galerii

25.června 2013 | Drivery

P1160792ss.jpg

Protože se na různých forech i v poště neustále dokola vedou celkem zbytečné diskuze o tom, která bedna má nebo nemá 1,4" nebo větší driver a která třeba jen 1,5" cívku v 1" driveru a co to vlastně reálně znamená, rozebereme pár typických příkladů a dáme sem fotky k porovnání. JBL2408 je obvyklé osazení beden JBL střední třídy, ve více kusech až po některé dosti drahé, konkrétní modely si každý může zjistit v originálních datasheetech. Naopak různé eshopy s oblibou kolem skutečného osazení mlží a vybírají jen ty údaje, které jim lépe padnou do prodejní strategie.ND2530 je původní osazení například RCF ART s 1,4", nyní je nahrazen modernějším ND630 nebo ND650. DE620 je použitý například v Megatonu ND374.

další fotografie naleznete v galerii

24.června 2013 | dB Technologies – Cromo 10+ zevnitř

P1150838ss.jpg

Některým lidem je problém vysvětlit, že nemůžou dostat, co si nezaplatili a "sehnat" aktivní 10+1" ještě lacinější než ART310A neznamená udělat automaticky dobrý kšeft. Toto je teoreticky sesterský výrobek s "příjemnější cenou", tedy Cromo 10+ od dB Technologies. Jak vidno, rozdíl začíná už v konstrukci skeletu, skutečně musíte celou bednu rozpůlit, abyste se dostali dovnitř. Žádný z měničů rozhodně není od RCF, jak se občas mylně píše a od těch v ART je dělí minimálně celá kategorie.

další fotografie naleznete v galerii

24.června 2013 | RCF - Reggio Emilia

rcf0ss.jpg

Věděli jste, že RCF navrhuje a vyrábí většinu svých výrobků v jeho rodišti, ve městě Reggio Emilia? Zde vzniká vše od prvotní myšlenky až po hotový výrobek a rodí se zde reproduktory, zesilovače, skříně a řídicí jednotky. V Reggio Emilia se nachází tři technické oddělení (akustické, elektronické a mechanické), které spolu úzce spolupracují a navzájem vytvářejí produkty, které máte rádi.

další fotografie naleznete v galerii

30.května 2013 | Slavnostní zahájení 859. lázeňské sezony - Teplice

P1140204ss.jpg

O víkendu 25. - 26.5.2013 se v Teplicích uskutečnilo 859. zahájení lázeňské sezóny, kde i za nepříznivého počasí byla hojná účast. Lákadly pro tento ročníky byly Laura a její tygři, Neřež, Děda mládek ilegal band, Roman Vojtek, Alanis Morissette revival band, Traband, Petr Kolář, Druhá tráva a další.
Kompletní ozvučení zajistila FO3 production.

Setup: 10x RCF TTL33-A + RDnet, 8x TTS28-A, Ilive T112 + IDR 48, monitory 4x TT 25-A, 1x RCF 4PRO 6001 – drumfill.

další fotografie naleznete v galerii